Canımız Yanıyor

Hendek siyaseti yapanların emellerine ulaşmaması için TÜRK-İŞ her türlü fedakarlığa hazırdır. TÜRK-İŞ işçi kesiminin en büyük temsilcisi olarak bu konuda gerekli bütün çalışmaların öncüsü olacaktır.


Terör canımızı yakmaya devam ediyor. Her gün bir şehit haberiyle güne başlıyoruz ve içimiz kan ağlıyor. İstanbul Sultanahmet Meydanı‘nda masum sivilleri hedef alan DAEŞ Terör örgütünü, Ayrıca Sur’da, Çınar’da halkımızı, çocuklarımızı ve güvenlik güçlerimizi hedef alan kanlı Terör Örgütü PKK’yı şiddetle lanetliyoruz. Vatan evlatlarını teröre kurban etmekten yorulduk. Polisimizi, askerimizi, öğretmenimizi, işçimizi, beşikteki 5 aylık masum bebekleri hunharca şehit eden hainlerin kökünün kurutulması için TÜRK-İŞ olarak ne gerekiyorsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Toplumun bütün kesimleri terörden yaka silkmiş durumda. Kardeşi kardeşe kırdıran terör belasının ülkemizin huzurunu ve barışını bozmasına asla izin vermeyeceğiz.

Halkın sorunlarını ifade ettiklerini zanneden aslında tamamıyla halktan kopuk oldukları yazdıkları bildiriden de anlaşılan aydın geçinen zavallılar, bu ülkenin evlatlarının canının yandığını görmeden, şehit ailelerinin evine düşen acıları bilmeden ahkâm kesiyorlar. Bebek katillerini, PKK’yı ve terörü meşrulaştırmaya çalışıyorlar.

Bu ülkenin vatansever, ülkesini ve insanını seven duyarlı vatandaşları, kötü günde kimin ne olduğunu ayırt etme ve gerçekleri görme fırsatını yakaladı. Aydın geçinen fakat toplumu karartmaya çalışan, acıları yok sayanlar, şehitler söz konusu olduğunda sessizliğe bürünenler, bu ülkeye hizmet etmek bir yana, terörün yanında saf tutarak gerçek yüzlerini göstermişlerdir.

Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Abazası ile yıllardır bir arada yaşamayı beceren halkımız bu günleri elbet atlatacaktır. Türk Milleti bu yaşadığı acıları ve buna sebep olanları asla affetmeyecektir ve hiçbir zaman unutmayacaktır.

Emniyet güçlerine, fabrikalara, karakollara, barajlara, lojmanlara hain saldırılar gerçekleştiren kanlı terör örgütünün yanında saf tutanlara TÜRK-İŞ olarak gerekli cevabı en sert biçimde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Masumun, mazlumun her zaman yanında olan İşçi Sınıfı, terörle kol kola olanları asla unutmayacaktır. Kardeş halkların arasına nifak tohumu ekmeye çalışan kanlı terör örgütünün 30 yıldır yapamadığını kendisine Aydın diyen ama aslında karanlık insanların yapmasına izin vermeyeceğiz.

TÜRK-İŞ olarak zor günlerde devletimizin ve halkımızın bize ihtiyacı olduğu her noktada gerekli sorumluluğu üstlenmeye hazırız. Bölge insanının eğitim, sağlık, barınma ve istihdam konularında sıkıntılarının giderilmesi adına ne gerekiyorsa TÜRK-İŞ olarak yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Hendek siyaseti yapanların emellerine ulaşmaması için TÜRK-İŞ her türlü fedakarlığa hazırdır. TÜRK-İŞ işçi kesiminin en büyük temsilcisi olarak bu konuda gerekli bütün çalışmaların öncüsü olacaktır.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Ergün ATALAY