TÜRK-İŞ VE DEMİRYOLU İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY VE GENEL MALİ SEKRETER ZEKİ KARAKURT TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.

TÜRK-İŞ VE DEMİRYOLU İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY VE GENEL MALİ SEKRETER ZEKİ KARAKURT TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ. ZİYARETTE AÇIKLMADA BULUNAN GENEL BAŞKAN ERGÜN ATALAY,” TÜDEMSAŞ’IN DEMİRYOLLARINA VE TÜRKİYE’YE İHTİYACI VAR. TÜRKİYE’NİN DE TÜDEMSAŞ’A İHTİYACI VAR.”DEDİ.

Demiryolis-6
TÜDEMSAŞ’ı ve demiryollarını yaşatmak durumundayız.
-Hızlı Tren Sivas’a geldiği zaman Sivas’ın ve TÜDEMSAŞ’ın çehresi değişecek.
İşçinin alın teri kurumadan hakkını vermek gerekir. Ancak, işçide yaptığı işinde alnını terletecek.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY ve beraberindeki heyet Tüdemsaş Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’dan şirket faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan makamda yaptığı konuşmada, Türk-İş ve Demiryolu iş sendikasının şirketimizde yakalanan ivmede ve gelişiminde bize her zaman destekleri olmuştur. Bizler burada çalışma ortamı ve yaşam kalitesini Avrupa Standartlarına getirdik. Ar-Ge Biriminde yoğun bir gayretle çalışıyoruz. Yük Vagonu sektöründe belgelendirme çalışmalarımızı tamamladık. Kaynak alanında personelimize sürekli Uluslararası kaynak sertifikalandırma eğitimleri veriyoruz. Bu kapsamda Şirtketimize ciddi anlamda sınıf atlattık.”dedi.
Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY,” Ülkemizin ve Sivas’ımızın en önemli sanayi kuruluşlarından olan TÜDEMSAŞ Demiryollarına ve özellikle Sivas’a yaptığı katkılara devam ediyor. Bu devasa kuruluşumuzda Sayın Genel Müdürümüzle, çalışma arkadaşlarıyla ve işçi arkadaşlarımızla beraber bu katkılarının devam etmesini temenni ediyorum. Yolunuz açık olsun. Allah kolaylık versin.” Dedi.
Atalay,”Bugün Sivas için ve benim için önemli olan demiryollarının en önemli kuruluşlarından biri olan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğündeyiz. Sayın Genel Müdürümüzü ziyaret ediyoruz. Yanımda demiryollarının mali sekreteri hemşeriniz olan Zeki Bey’le beraber Sivas şube yönetimimizde bulunmaktadır. Cumhuriyet Üniversitesi’ndeki bir söyleşi için buraya geldik. Dün akşam da Soma’daydık. Değerli arkadaşlar TÜDEMSAŞ Sivas için ve Türkiye için önemli kurumlardan biridir ve bu vilayette her iki kişiden birinin bu fabrikayla bağı var. Bu fabrikaya 40 senedir değişik görevlerle geldim. Şuan da Türk-İş Başkanı olarak geldim. Her geldiğimde çıtanın biraz daha yükseldiğini görüyorum. Sayın Genel Müdürümüz ve daha önceki Genel Müdürler, mühendislerimiz işçilerimiz muhakkak ki önemli katkılar verdiler ve bu fabrikayı yaşattılar. Sayın Genel Müdürümüz de çıtayı daha da yükseltip çalışma arkadaşlarıyla birlikte bu devasa kurumumuzu yaşatmaya devam ediyorlar. Bu kurumun demiryollarına ve Türkiye’ye ihtiyacı var. Türkiye’nin de bu kuruma ihtiyacı var. Çünkü bu bölgede sanayi kuruluşlarının sayısı çok az ve burası en önemli kuruluşların başında geliyor. Zaman zaman medyadan takip ediyoruz “ istasyon şuraya gitsin fabrika buraya gitsin” gibi. Ama dünyanın her yerinde istasyonlar şehrin merkezinde yer alır. Sivas istasyonunun da şehrin merkezinde kalmaya devam etmesi gerekmektedir. Ben sayın bakanımızın da bunun aksini düşündüğünü düşünmüyorum. Burası da modernleşmiş çevre düzenlemesi yapılmış çevreye de zarar vermeyen bir fabrikadır ve bulunduğu yerde işçisiyle memuruyla çalışmalarına devam etmesi gerekiyor. Demiryollarımız buraya çok önem veriyor. Sayın Bakanımız ve bölge milletvekillerimiz buraya çok önem veriyorlar. Ben de Türk-İş Başkanı olarak buraya çok önem veriyorum. Çünkü demiryolu sendikamızın en yoğun olduğu bölgelerden bir tanesi burasıdır. TÜDEMSAŞ’ı ve demiryollarını yaşatmak durumundayız. Eskiden ülkeyi yönetenler demiryollarını görmezden geliyorlardı. Şimdi ise billboardlarda hızlı trenleri görüyorsunuz. 2018’de inşallah hızlı trenin buraya geldiği gün burada olup o heyecana ortak olmak istiyorum. Öyle zannediyorum ki hızlı tren buraya geldiği zaman Sivas’ın çehresi ve TÜDEMSAŞ’ın konumu daha değişecektir.
Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY ve beraberindeki heyet Kaynak Eğitim Merkezi, Arge ve Tüdemsaş Müzesinin ardından Sivas Demirspor kulübünü ziyaret etti. Atalay geleceğin sporcularıyla sohbet etti.Sporculara başarılar diledi.

Demiryolu sektörü ile TÜDEMSAŞ’IN geçmişten günümüze değişimi hakkında açıklamada bulunan Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY ,” eski dönemin zor şartlarında makine parkının sıfır olduğu dönemlerde bu fabrikaları kurdular. Tekel fabrikalarını kurdular ve bu fabrikalar her alanda ülkemize katkı sağladı. Spor, sanat, kültür, sinema gibi birçok alanda katkı sundular ve hala ülkemize hizmet etmeye devam ediyorlar. İşçisinden memurundan Genel Müdürüne kadar ahirete göçmüş olanlara Allah’tan rahmet dilerim. Ben buraya 1978 senesinden beri geliyorum ve her geldiğimde daha güzel görüyorum. Bu fabrikalar yaşadığı müddetçe Sivas yaşar demiryolları yaşar. O yüzden siyasetçisinden bürokratına kadar işçisinden sendikacısına kadar bu fabrikaları nasıl yaşatırız ve nasıl kaliteli üretim yaparız hadiste de geçtiği gibi “İşçinin alın teri kurumadan hakkını verinize ama işçide alnını terletecek. Biz Türk-İş ve Demir yol-İş olarak geldiğimizden beri hep o doğrultuda düşünen insanlarız. Hayat bir yerde başlıyor ve bir yerde bitiyor bu arayı iyi doldurmak ve insanlara faydalı olmak lazım. Bugün 8 tane daha şehit haberi aldık. Hepsine Allah rahmet eylesin inşallah bir an önce ülkemiz bu terör belasından kurtulur ve bu sanayi kuruluşlarımız kitle örgütlerimiz daha randımanlı çalışmaya devam eder. Hepinize Teşekkür ediyorum.”dedi.
TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan Türk-İş ve Demiryolu iş sendikası Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Genel Mali Sekreteri Zeki Karakurt’a TÜDEMSAŞ’A katkıları ve ziyaretleri anısına plaket takdim etti.
Ziyarette Demiryol –iş Sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütükte hazır bulundu.