TÜRK-İŞ ve Demiryolu-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt’ u ziyaret etti.

15871472_1757078747947626_5650953513226602991_nTÜRK-İŞ ve Demiryolu-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt’ u ziyaret etti.Ziyarette Genel Sekreterimiz Hüseyyin Kaya,Genel Mali Sekreterimiz Zeki Karakurt,Mevzuat Sekreterimiz ismail Baygın’da hazır bulundular.
5 Aralık 2017 tarihinde Şirketimizin Genel Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıda Genel Müdür Veysi Kurt tarafından demiryolundaki serbestleşme süreci ve Şirket hakkında bilgi verildi.

İşletmecilik faaliyetlerinin tamamının TCDD Taşımacılık A.Ş. Yürütüldüğünü söyleyen TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi yoğun kış şartlarına rağmen Şirket çalışanlarının canla başla çalışarak trenlerin aksaksız çalışmasını temin ettiklerini söyledi. Demiryolu sektörünün gelişmesi ve taşıma pastasından daha fazla pay alması için projeler ürettiklerini, müşterilerle ve özel sektör temsilcileriyle bir araya gelerek ortak strateji oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Kurt, işlerinin zor olduğunu, önemli hedefler belirlediklerini, hedeflerini yerine getirmek için çok çalışacaklarının altını çizdi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt’ un yeni görevi nedeniyle tebrik ederek sözlerine başlayan Türk-İş ve Demiryol-İş Genel Başkanı Ergun Atalay kendisinin demiryolu kökenli olduğunu, demiryollarının mutlaka geliştirilmesinin büyütülmesinin gerektiğini söyledi. Fabrikaların atölyelerin dahada güçlenmesinin, daha çok istihdam sağlamasının önemini vurguladı. Demiryollarımızın bugün geldiği noktanın hiçde az olmadığını söyleyen Ergun Atalay, işçi temsilcileri olarak demiryollarımızın daha ileriye taşınması için her türlü desteği vereceklerini özellikle vurguladı.