ATALAY: ”GEÇİCİ ve TAŞERON İŞÇİLERİNİN SORUNLARI MASADA”

16473490_1776525936002907_79079955662502106_n

ATALAY: ”GEÇİCİ ve TAŞERON İŞÇİLERİNİN SORUNLARI MASADA”

Bir takım temaslarda bulunmak için Kastamonu’nda bulunan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR ile birlikte Yol-İş Kastamonu 2 No’lu Şube’sini ziyaret ederek burada sendika başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından Genel Başkan Ergün ATALAY, basın toplantısında konuştu.

Yol-İş Sendikası Kastamonu şubesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Başkan Ergün ATALAY, anayasa değişikliği sürecini değerlendirdi. Gönlünden geçenin 4 partinin birlikte anayasa hazırlaması olduğunu ifade eden ATALAY, beklenenin olmadığını dile getirdi. ATALAY milletvekillerinin TBMM’de kullandıkları oya herkesin saygı göstermesi gerektiğini ifade ederek şu şekilde konuştu; “Bunlar seçtiğimiz insanlar. Cumhurbaşkanı da Başbakan da ana muhalefet de bizim seçtiğimiz insanlar. Bu ülkede sandığa gittiğinde kim ne istiyorsa yapsın ama bizim seçtiğimiz insanlar için herkes ağzından çıkan laflara dikkat etmeli. Fitne sokan insanlara karşı bir tavır sergilemeliyiz.

15 TEMMUZ SORUNLARIMIZI KONUŞAMAZ HALE GETİRDİ

ATALAY, konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişimine de yer verdi. FETÖ’nün darbe girişiminden dolayı o tarihten itibaren işçilerin sorunlarını konuşamaz hale geldiklerini ifade eden ATALAY, 6 aydır sorunları ülke gündemine getiremediklerine dikkat çekti.
Vergi indirimi konusunda da açıklama yapan ATALAY, şu ifadelere yer verdi; “Maliye bakanlığı otomobilde, beyaz eşyada vergi indirimine gittiğini açıkladı. Düzenli vergisini ödeyen işverenlerden de yüzde 5 vergi indirimi yapacaklar. Ama daha önemli bir tablo var ülkede. Kamuda ya da özel sektörde ortalama 2 bin 500 liraya çalışan işçiler var. Yılsonunda bu para 2 bin 100 liraya kadar düşüyor. Yani bu ülkede vergisini en düzenli şekilde ödeyen kesim biziz. Onun için hükümet nasıl işverene indirim sağlıyorsa çalışanlara da bu yüzde 5’i uygulasın.”

TAŞERON İŞÇİ SORUNLARI MASADA

Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY, yaptığı açıklamada, yakın zamanda geçici ve taşeron işçilerin yaşadıkları sorunların masaya yatırılacağını ifade etti. ATALAY açıklamasında, geçici ve taşeron işçilerin yaşadığı sorunların çözülmesi için Maliye Bakanı Naci AĞBAL ile bir araya geleceklerine dikkat çekti.