Türk-İş Başkanı Atalay: Kadroya Giremeyen Taşeron İşçilerin Takipçisi Olacağız….

Hatırlanacağı üzere, KİT çalışanlarının kadroya alınmalarına ilişkin talep edilen koşullar ve bu konuda yürürlüğe giren karar 30 Haziran tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan kararın ardından ise Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay bir basın toplantısı düzenledi.

Ergün Atalay düzenlediği basın toplantısında Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) çalışan taşeron işçisine kadro yolu açan düzenlemeyi olumlu bulduklarını ifade etti.

”KADROYA GEÇİŞLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) çalışan işçilerin kadroya geçişleri ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında, 2 Nisan’da 9 bine yakın kişinin kadroya geçtiğini ancak KİT’lerde çalışanların kadroya alınmadığını hatırlattı. Bu konunun üzerine gittiklerini ve gündeme getirme gayreti içinde olduklarını belirten Ergün Atalay konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. “Bugün Resmi Gazete’de bu düzenlemenin çıkması olumlu bir haber. Bu saatten sonra başta şahsım, Türk-İş yönetimi, Türk-İş’e bağlı sendikalar, bunun takipçisi olacağız. Kadroya girmeyenler girene, bu iş neticelenene kadar konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz.”

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Ergün Atalay konuşmasının devamın seçimlere ilişkin açıklamalar yaptı. Olaysız, kazasız, belasız güzel bir seçim oldu diyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Meclisteki 600 milletvekili içinde 125 hukukçu, 145 işveren, 63 mühendis, 60 eğitimci, 59 sağlıkçı, 2 çiftçi, 1 ev kadını, 6 emekli ve 4 işçi bulunduğuna dikkati çekti. “Hiç tulum giymemiş, hiç çiftçilik yapmamış nasıl anlatacak Mecliste bizi? Hiç tarlayı sürmemiş, hayvanı bilmiyor, o çiftçinin neyini anlatacak? Bunun sorumlusu onlar değil, bunun sorumlusu biziz.”