29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun…

29-ekim

 

Demiryol-İş Sendikası, Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Aziz milletimizin kanı ve canı pahasına büyük mücadeleler sonucunda kurduğu Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümünü büyük gururla ve mutlulukla kutluyoruz.

Cumhuriyetimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla kurduğu büyük bir eserdir. Bu eser, millet iradesini ve bağımsızlığı her şeyin üzerinde tutan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır.

Ülkemiz, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin temelinde olan muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefini yakalama çabası ile ekonomik ve sosyal kalkınma ve halkın refahını sağlama çabalarını, demokratik ve sosyal hukuk devletini koruma ve kollama anlayışını sürdürme kararlılığındadır.

Ülkemiz, demokrasinin kurum ve kuralları içinde, sosyal ve kültürel farklılıklarını koruyup geliştirmeyi, birlik ve bütünlüğünü, huzurunu ve kardeşlik ortamını güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Ayrımcılığın olmadığı, barış ve kardeşlik içinde, özgürlük ve demokrasi içinde yaşayan bir Türkiye’nin, toplumun tüm kesimlerinin katkı ve çabalarıyla daha da güçleneceğine inanıyoruz.

Başta temsil etmekten onur duyduğumuz üyelerimiz olmak üzere, bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Saygılarımızla”