“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” vesilesiyle Demiryol-İş Yönetim kurulu kutlama mesajı yayınladı…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü” vesilesiyle Demiryol-İş Yönetim Kurulu aşağıda sunulan kutlama mesajını yayınladı. Mesaj’da şu görüşlere yer verildi;


 

“ Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar.
Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında ve toplumun en sıkıntılı dönemlerinde; fedakar, cefakar Türk kadınları toplumun yeniden dirilmesine, canlanmasına çok büyük katkı sağlamışlardır.
Toplumun dinamik değerlerini elinde tutan kadınlarımız toplumun şekillenmesinde de büyük rol üstlenmelerinden dolayı yılda bir kez 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde değil her daim baş tacıdırlar. Kadınlarımız iş hayatındaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de ülkenin geleceği konusunda herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayız.
Kadınlar toplumun en önemli dinamiğidir. Dünya’da barışın ve sevginin yaygınlaşmasında kadınların rolü çok büyük ve belirleyicidir, iyi eğitilmiş ve yetişmiş kadınlar nitelikli nüfusun devamlılığında büyük rol oynar. Unutulmamalıdır ki çocukların ilk eğitimcileri kadınlardır. Bilinçli kadınlar bilinçli nesillerin yetişmesindeki en önemli faktördür. İşte kadınlar aynı zamanda bu özelliklerinden dolayı demokrasinin yapı taşı durumundadırlar.
Kadınlarımızın her iş kolunda katılımlarının yükseldiği, başta şiddet, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliği gibi önemli sorunlarının tamamıyla çözüldüğü, mutlu aile, mutlu yuva ve mutlu toplum dileğiyle tüm kadınlarımızın ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”