GENEL BAŞKAN ATALAY DEPREM BÖLGESİNDE

GENEL BAŞKAN ATALAY DEPREM BÖLGESİNDE

Deprem bölgesindeki incelemelerine Osmaniye’den başlayan Genel Başkan Ergün ATALAY sonrasında Hatay’ın İskenderun, Islahiye ve Kırıkhan ilçelerinde temaslarda bulundu.

Genel Başkan Ergün ATALAY, bölgede bulunan depremzedelere geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Acımız çok büyük. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın,Tek yürek milletimiz için seferberiz. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.” dedi.

Genel Başkan Ergün ATALAY deprem bölgesine gerçekleştirdiği ziyarette acı haberi aldıkları ilk andan itibaren harekete geçtiklerini, TÜRK-İŞ Kriz Masası kurduklarını belirtti.

ATALAY, TÜRK-İŞ Kriz Masası koordinesinde Bölgeye yardımların en hızlı şekilde ulaştırıldığını belirterek, “Doğal afetin gerçekleşmesinden hemen sonra Genel Mali Sekreterimiz Ramazan AĞAR bölgeye gitti. TÜRK-İŞ Kriz Masası koordinesinde bölge ve il temsilcilerimizin hazırlamış olduğu rapor doğrultusunda acil ihtiyaç malzemelerini belirledik. Hızlı bir şekilde acil ihtiyaç malzemelerini bölgeye yetkili kurumların işbirliğinde gönderdik ve göndermeye devam ediyoruz. Bu zor günlerden milletçe dayanışma ve yardımlaşma ile çıkacağız. TÜRK-İŞ ailesi olarak bu zor günlerde elimizden gelen ne varsa her şeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.